Šiame straipsnyje sužinosite:
- Kaip išsirinkti tinkamus batus įvairioms progoms
- Kaip pasirinkti vyriškus batus kostiumui
- Kaip išsirinkti moteriškus suknelių batelius
- Kaip pasirinkti batus, atsižvelgiant į spalvą ir modelį
- Kaip pasirinkti batus su kulnais
- Kaip išsirinkti patogius ir aukštos kokybės batus
Norint išsirinkti tobulus batus, reikia kruopštaus ir atsakingo požiūrio į šį procesą. Tokia pora turėtų ne tik derinti patrauklumą ir patogumą, bet ir atitikti artėjantį renginį, oro sąlygas ir jūsų aprangą. Tik atsižvelgdami į visa tai, galite pasirinkti optimalų kulno aukštį, taip pat apskritai batų spalvą, formą ir tipą. Taigi, kaip pasirinkti batus?
Kaip išsirinkti tinkamus batus įvairioms progoms
Bet kuris dailiosios lyties atstovas periodiškai susiduria su būtinybe pirkti naujus batus, nes ta pati pora negali būti tinkama kiekvienai progai. Kaip išsirinkti moteriškus batus?
Svarbiam vakarui ar socialiniam renginiui turėsite pasirinkti gražius modelius, atsižvelgdami į jų siluetą, spalvą ir dekoro elementus, net pora, skirta trumpalaikiams renginiams, turėtų būti patogi. Priešingu atveju negalėsite gerai praleisti laiko ir jus kamuos kojų skausmai. Vakariniai vakarėlių batai neturi atrodyti ekonomiški. Todėl atsižvelkite į visų elementų apdirbimo kokybę: kulno formą ir aukštį, vidaus apdailą ir kt.
Kad ir kaip elegantiškai atrodytų batai su aukštakulniais, nepirkite, jei jų dar nedėvėjote. Priešingu atveju rizikuojate atrodyti juokingai būsimame susitikime ir greičiausiai šios poros daugiau nedėvėsite. Geriau ieškokite apatinių kulnų, kurie tikrai gali jus papuošti.
Rinkdamiesi batus kasdieniam gyvenimui, daugiausia dėmesio skirkite gerai kokybei ir patogumui. Batai iš odos laikomi geriausiu kasdieniu pasirinkimu, nes jie įgauna pėdos formą, nereikalauja ypatingos priežiūros ir yra patvarūs. Kaip išsirinkti odinius batus? Pavyzdžiui, odiniai modeliai su stabiliais kulnais, kurių aukštis ne didesnis kaip 47 mm, puikiai atrodo ir labiausiai tinka ilgiems pasivaikščiojimams. Jiems nereikia pernelyg elegantiško dekoro, pakanka diskretiškų įdėklų. Jei jie yra, jie turi būti saugiai ir tvarkingai pritvirtinti.
Kaip pasirinkti batus pagal biuro aprangos kodą? Yra keletas visuotinai priimtų taisyklių:
- Verslo stiliaus dėvėti baltus batus yra nepriimtina.
- Tai turėtų būti su uždaru pirštu ir kulnu (karštu oru leidžiama avėti batus atviru kulnu).
- Juodi modeliai yra klasikinis variantas, tačiau, atsižvelgiant į kostiumo spalvą, batai gali būti smėlio, rudi arba pilki. Pagrindinis dalykas yra pasirinkti tamsesnius batus nei drabužiai.
- Universalus variantas yra siurbliai, kurių stabilus kulnas yra ne aukštesnis kaip 5 cm.
- Priderinkite kulną prie drabužių. Iš tankio audinio sijonui gali būti pasirinktas platus kulnas, o modeliai su grakščiu pirštu ir tvarkingu kulnu – tekančiai plonai suknele.
Šios rekomendacijos padės jums išsirinkti gerus batus vyrams ir moterims, ypač kaip pasirinkti kulnus:
- Pirkite tik porą, kuriai suteikiama garantija. Tai yra vienintelis būdas neabejotinai juo pasikeisti ar grąžinti, jei pastebėsite santuoką arba jos dydis pasirodys netinkamas.
- Pabandykite apsipirkti popiet, arčiau vidurdienio. Šiuo metu kojos dar nebus patinusios. Yra didelė tikimybė, kad vakarinės furnitūros rezultatas bus per didelis pirkimas.
- Atidžiai išnagrinėję padą, pabandykite šiek tiek sulenkti. Žemos kokybės modelis lengvai sulenks į žiedą.
- Venkite per aukštų kulnų, jei negalite pasigirti lieknomis, plonomis kojomis ir kulkšnimis.
- Įsitikinkite, kad smeigė yra lygi, bet koks nukrypimas reiškia defektą.
- Niekada nesitikėkite, kad batai ilgainiui susidėvės. Jis turėtų puikiai sėdėti ant jūsų: nespauskite, netrinkite. Kojų pirštai turėtų būti laisvi sulenkti viduje ir patogiai gulėti ant pado.
- Visada atidžiai apžiūrėkite batus, net ant lygaus paviršiaus. Pakreipta kulno ašis rodo, kad ji greičiausiai lūžta jau pirmosiomis dienomis.
- Nesirinkite poros, kurioje dekoratyviniai įdėklai ar siūlės trina kojas bandydami. Tai nepraeis su laiku, ir jūs ir toliau kentėsite diskomfortą.
Vyrų vadovas, kaip išsirinkti batus, kad jie atitiktų kostiumą
Prisiminkime, kad pokalbio, socialinio renginio, verslo susitikimo ir verslo kostiumo metu visada turėtumėte dėvėti tik batus. Jie turėtų būti griežti, klasikiniai ir konkretaus modelio (vėliau jums pasakysime, kaip išsirinkti tinkamus vyriškus batus). Net madingiausi vaikinai, dėvintys sportinius batelius su tvido švarku ir džinsais, nebus suprantami visuomenėje, kuri laikosi griežto aprangos kodo.
Be to, tokių vyrų dažnai vengiama kaip nepatikimų, pakertančių moralinius pagrindus. Dažniausiai tokios situacijos pasitaiko aukštojoje visuomenėje, nes daugelis svajoja ten patekti, tačiau tuo pačiu metu jie nežino, kaip teisingai jai paklusti. Todėl, kad būtų išvengta nesusipratimų, patariame neeksperimentuoti, nes klasikiniam kostiumui nėra sunku pasirinkti aukštos kokybės vyriškus batus, o tokie batai garantuoja, kad suteiks jums tinkamą įvaizdį.
Kitose situacijose galite pasipuikuoti mokasinais ar sportiniais batais ant basų kojų. Pavyzdžiui, įžymybės kartais rodomos panašios išvaizdos ant raudono kilimo. Pagrindinis dalykas yra aiškiai žinoti, kada priblokšti auditoriją, o kada geriau tiksliai laikytis aprangos kodo.
Kaip išsirinkti gerus vyriškus batus? Visų pirma reikia nuspręsti dėl batų spalvų. Smėlio, balta ir šviesiai pilka pora tinka tik tos pačios spalvos drabužiams. Populiariausi vyriškų batų, skirtų klasikiniams kostiumams, atspalviai yra rudi, juodi ir bordo (giliai bordo ir vyšnių atspalvio). Teisingos derinio parinktys:
- Mėlynos ir pilkos spalvos kostiumai puikiai atrodo su bet kuriuo iš pirmiau nurodytų trijų variantų (rudos, bordo, juodos spalvos).
- Tamsiai pilkam kostiumui tinka juodi batai arba bordo spalvos.
- Prie rudo kostiumo puikiai derinami rudi modeliai arba bordo atspalviai.
- Norėdami pasirinkti juodą kostiumą, galite pasirinkti tik juodus batus, kiti variantai yra nedelsiant atmesti.
Kaip išsirinkti batus suknelei
Tie, kurie aistringai dėvi skirtingas sukneles, tiesiog turi žinoti, kaip pasirinkti batus. Norėdami tai padaryti, vadovaukitės pagrindinėmis taisyklėmis:
- Sportinio stiliaus suknelę reikėtų dėvėti su baleto butais ar patogiais žemakulniais batais.
- Šaltuoju metų laiku jums reikės kulkšnies, aulinių arba aukštų batų be kulno arba su žemu kulnu.
- Laisvas sukneles renkasi tie, kurie vertina komfortą. Taigi, reikia vengti aukštakulnių, pirmenybę teikiant modeliams su mažais grakščiais kulnais, baleto butams ar mokasinams.
- „Skraidančioms“ lengvoms suknelėms reikėtų rinktis lengvus batus ar basutes su kulnais.
Kaip išsirinkti patogius batus su kulnais skirtingoms suknelėms:
- Ryški vaikščiojanti suknelė puikiai atrodo su basutėmis, o labiau klasikinė vakarinė suknelė su stiletto kulnais.
- Sandalai su plonais dirželiais tinka atvirai aprangai.
- Trumpai suknelei geriau rinktis modelius su uždaro tipo stileto kulnu arba basutes su kulnais. Viskas priklausys nuo jūsų stiliaus.
- Suknelė prie grindų būtinai reiškia batus su stabiliu kulnu, kuris gali užkirsti kelią galimoms bėdoms.
- Modeliai be fono tinka ilgam kartu su pailgintu dugnu.
- Pusiau atvirai suknelei patariame rinktis grakščius uždarus batus, kuriuos galite su plonu dirželiu aplink kulkšnį.
Kaip pasirinkti batus, atsižvelgiant į spalvą ir modelį
Bato spalva yra vienas iš svarbiausių jo pasirinkimo kriterijų. Turintiems aukštą ūgį ir lieknomis ilgomis kojomis suteikiama neribota laisvė pasirinkti atspalvius: jie gali būti ryškūs ir veikti kaip akcentas arba papildyti vieną iš jūsų atvaizde esančių spalvų. Viskas čia priklausys nuo jūsų stiliaus ir nuotaikos.
O mažo ar vidutinio ūgio mergaitėms labiausiai tinka klasikinės kūno spalvos valtys. Be to, tarp įvairių atspalvių turite pasirinkti tą, kuris bus arčiausiai jūsų odos spalvos.
Kaip išsirinkti tinkamus siurblius? Atminkite, kad šiltų persikų atspalvių modeliai atrodys gana keistai ant blyškių ir sniego baltų kojų. Šviesiai rausvas minkštimas sukurs nereikalingą kontrastą su tamsia oda.
Nuogo atspalvį reikia rinktis atsargiai. Patariame tai apsvarstyti ne tik su elektrine, bet ir su dienos šviesa. Pagrindinis kūno spalvos valčių privalumas yra tas, kad jie leidžia vizualiai pailginti kojas ir padaryti jas lieknesnes. Tai įmanoma su sąlyga, kad teisingai parinktas atspalvis, nuo kurio priklausys teigiamo vizualinio efekto laipsnis.
Lakuota oda laikoma idealia valčių medžiaga. Tačiau produktai, pagaminti iš zomšos arba matinės odos, taip pat vizualiai prailgina kojas.
Šiltu oru rekomenduojama avėti ne tik nuogus batus, bet ir bet kokius pastelinius atspalvius: alyvinę, šviesiai rožinę, geltoną, šviesiai mėlyną ir kt.
Nutildytas valčių tonas leidžia išvengti nepagrįsto dėmesio ir derinti juos su beveik bet kokios spalvos drabužiais. O blyškūs atspalviai atrodo naudingesni nei sočiųjų. Be to, juos daug lengviau derinti su skirtingų spalvų drabužiais.
Tiems, kurie mėgsta ekstravagantiškiausius batų modelius, patariame rinktis metalinius batus ar basutes: sidabrinius, auksinius, rožinius auksinius, varinius (šiltai priglundančioms odoms) ir kt.
Galite juos derinti su beveik bet kokios spalvos drabužiais, taip pat sukurti papildomą akcentą savo įvaizdyje. Be to, metaliniai atspalviai pasižymi tokiomis atspindinčiomis savybėmis, kurios vizualiai padaro kojas ilgesnes ir lieknesnes.
Kaip suderinti savo batų spalvą su drabužių spalva?
Tai priklausys nuo to, kokį efektą norite gauti.
Batai gali būti jūsų išvaizdos akcentas, jį papildyti arba būti visiškai neutralūs. Yra situacijų, kai sunku priimti savarankišką sprendimą ir pasirinkti avalynę atitinkančią batų spalvą. Tada neabejotinai galite dėvėti kūno spalvos siurblius. Faktas yra tai, kad tik ši parinktis puikiai derinama su absoliučiai bet kokiais atspalviais, stiliais ir medžiagomis.
Kaip išsirinkti batus vienspalviai drabužiams? Šiems drabužiams reikia detalės, kuri pritrauktų dėmesį. Ir šį vaidmenį gali atlikti tinkami batai. Taigi, pilka suknelė atrodys įdomiau kartu su geltonomis pompomis, o juoda kostiumas su ryškiai mėlynomis.
Priedai laikomi puikiu batų priedu tik tuo atveju, jei abi šios vaizdo detalės turi vienodą kontrastą. Ryškiems modeliams turėsite pasirinkti ryškius aksesuarus, o prislopintiems ir pasteliniams atspalviams – tinkamus.
Pasirinkite batus, kurie būtų kuo artimesni atspalviui kostiumo spalvai, ir jie taps jo tęsiniu. Norėdami tai padaryti, galite naudoti tamsių ir šviesių tos pačios spalvos ar panašių spalvų derinius (mėlyna ir žalia, raudona ir rožinė, geltona ir oranžinė).
- Piršto forma yra dar vienas svarbus bato pasirinkimo kriterijus.
Nepaisant įprastų mados pokyčių, nepamirškite, kad modeliai su kvadratiniais ir apvaliais pirštais vizualiai sutrumpina kojas, o su smailiais ir pailgais – ilgesnes.
Kaip išsirinkti moteriškus batus pagal ūgį ir konstrukciją? Akivaizdu, kad smulkios mergaitės geriau vengia bukų batų.
Be to, kojų pirštų linijos turėtų atrodyti harmoningai su jūsų pačių. Tai reiškia, kad didelėms mergaitėms geriau rinktis iš valčių su pailgu ir šiek tiek suapvalintu pirštu, o ne su smailiais stilettais.
Kampuotų formų savininkams rekomenduojame rinktis aštraus nosies modelius. Reikėtų pridurti, kad batai su buku kvadratiniu ar stačiakampiu pirštu ne tik vizualiai trumpina kojas, bet ir iškreipia jų formą. Ji gerai atrodys tik merginoms, turinčioms modelio duomenų: plonos, kampuotos kūno, ilgomis ir tiesiomis kojomis.
- Kulno plotis taip pat derinamas prie jūsų dydžio. Didelio kūno sudėjimo merginos atrodo kur kas geriau su batais su stabiliu kulnu, nei ant plono stiletto kulno; o lieknas ir plonas labiau tinka grakščiam kulniui.
Jei turite didelių veršelių ar kriaušės formos figūrą, praleiskite plonus plaukų segtukus. Jų fone jūsų kojos atrodys pernelyg nutukusios.
- Batų išpjova turi atitikti pėdos formą. Moteriškiausių figūros vingių („smėlio laikrodis“, „kriaušė“) savininkai dažniausiai būna labai lygūs. O modeliai su užapvalinta iškirpte tai ypač pabrėžia.
Sportinei ir kampuotai figūrai geriau pasirinkti geometrinę ir aštresnę iškirptę. Teisingai pasirinkus, tai suteiks komfortą jūsų kojoms.
Kitas parametras, į kurį reikia atsižvelgti renkantis batą, yra kulno aukštis.
Tai turėtų ne tik suteikti jūsų patogumą, bet ir būti tinkama konkrečioje situacijoje. Atminkite, kad aukštakulnius dieną dėvėti yra lygiai taip pat nepadoru, kaip ir deimantus.
Pagal biuro aprangos kodą draudžiama avėti batus aukštesniais nei 6 cm kulnais.
Reikėtų pažymėti, kad aprangos kodas yra paprasta etiketo taisyklė, neturinti nieko bendro su mada ar asmeninėmis nuostatomis. Išsilavinusios ir išauklėtos merginos turėtų žinoti, kaip išsirinkti batus, kurie atitiktų šią taisyklę.
Pavyzdžiui, jei labai mėgstate taftos vakarinę suknelę, tai nereiškia, kad ją reikia dėvėti verslo susitikimui su viršininku pietų metu. Tas pats pasakytina ir apie vakarinius batelius su pasakiškais stiletais, kuriuos geriausia pasirinkti tinkamesnėms situacijoms.
Kaip minėta pirmiau, per aukštas kulnas netinka kriaušės formos figūros savininkams ir mažo ūgio merginoms.
Faktas yra tas, kad pirmiesiems dėvint bet kokius aukštesnius nei 10 cm kulniukus, keturgalviuose ir sėdmenyse atsiranda įtampa, dėl kurios klubai atrodo dar sunkesni.
Pastariesiems per aukštas kulnas sukuria disbalansą jų kūno proporcijose ir atsiranda priešingas poveikis – žemas ūgis tampa akivaizdesnis.
Dabar atidžiau pažvelkime, kaip pasirinkti tinkamus batus su kulnais.
Kaip pasirinkti batus su kulnais
- Raskite optimalų kulno aukštį. Nepaisant to, kad visi nori avėti aukščiausią stiletto kulniuką, turėtumėte pasirinkti kulną, kuris pabrėš jūsų stipriąsias puses ir paslėps trūkumus, o ne atvirkščiai. Jei vis dar nežinote, kaip vaikščioti su aukštakulniais, pradėkite nuo 6–7 centimetrų (arba mažiau, jei tik jaučiatės patogiai) ir palaipsniui didinkite aukštį. Tačiau nepamirškite, kad kuo aukštesnis kulnas, tuo didesnė stuburo ir pėdų kreivumo rizika, taip pat plokščių pėdų atsiradimas.
- Pasirinkite dydį, šiek tiek didesnį nei įprasta. Kadangi pėda juda į priekį avėdama aukštakulnius batelius, turite pasirinkti tokį dydį, kad pirštas nesiremtų į pirštą ir nepakenktų:
- 5–9 cm aukštakulniams – pusė dydžio didesnė nei įprastai;
- 10-15 cm aukštakulniams – vienas dydis didesnis nei įprasta;
- aukštesniems nei 16 cm kulniukams – 1,5 dydžio.
- Stovėkite batuose 10 minučių. Pabandykite, nedarydami jokių judesių, tiesiog ramiai atsistokite vienoje vietoje. Jei tuo pačiu metu jaučiatės ne mažiau patogiai, tada šią porą galima paimti!
- Paimkite bandomąją promenadą. Kai batai jau buvo įsigyti, prieš ilgai pasivaikščiodami, pirmiausia padarykite keletą trumpų kur nors netoli savo namų. Tokiu būdu jūs leidžiate kojoms priprasti prie naujo dalyko, nustatote tinkamą eiseną ir išvengsite nemalonių situacijų ateityje.
- Prisiminkite savo sveikatą. Net jei modeliai su aukštakulniais jums atrodo labai patogūs, atminkite, kad jie neigiamai veikia raumenų ir kaulų sistemą. Nerekomenduojama visą dieną vaikščioti su tokiais batais ir geriau, kai tik įmanoma, nusiauti batus.
Patarimai ypatingai progai: kaip išsirinkti vestuvinius batus
Išsirinkti šventinius batus gali būti malonu, jei atsižvelgsite į toliau pateiktus patarimus. Jie padarys apsipirkimą prieš vestuves teigiamą ir malonų.
Rekomendacijos, kaip išsirinkti batus nuotakai:
- Prieš eidami į parduotuvę, apžiūrėkite kataloguose ir internetinėse parduotuvėse esančius produktus. Tai padės jums naršyti atostogų batų pasaulyje ir suprasti, kuris stilius jums labiausiai tinka.
- Jei įmanoma, pasiimkite audinio, iš kurio pagaminta vestuvinė suknelė, pavyzdį. Tai labai supaprastins norimo atspalvio pasirinkimą. Ir jei nepavyko rasti visiškai tos pačios spalvos, apsvarstykite tuos modelius, kurie bus atspalviu lengvesni.
- Vestuvinei suknelei, dekoruotai karoliukais, cirkoniu ar akmenimis, geriau pasirinkti modelius be pernelyg didelio dekoro.
- Pirkite tik aukštos kokybės batus. Bandymas sutaupyti gali pasirodyti baisus diskomfortas svarbiausią jūsų dieną. Biudžetiniai modeliai gali tiesiog neatlaikyti pernelyg įtemptos dienos, o dėl prastos kokybės medžiagos prakaituoja ir niežti kojas.
- Prieš vestuves reikia išsiauti batus. Taigi jie įgis pėdos formą ir nesukels nepatogumų atostogų metu.
Kaip pasirinkti batus pagal dydį
Batų ilgaamžiškumas ir jų savininko patogumas priklauso nuo to, kaip teisingai buvo pasirinktas dydis.
Be to, svarbu atsižvelgti ir į pėdos ilgį, pilnumą, ir į pakilimo aukštį. Štai keletas patarimų, kaip pasirinkti tinkamą batų dydį:
- Nustatykite dydį. Tai galima padaryti namuose. Jums tiesiog reikia uždėti koją ant kartono ar popieriaus lapo ir perkelti ant jo visą kūno svorį (tada kojos tūris šiek tiek padidės po kūno svoriu). Po to pieštuku nubrėžkite pėdos kontūrus. Tuo pačiu metu pieštuką reikia laikyti griežtai vertikaliai ir tvirtai prispausti prie kojos.
Dabar nuimkite koją ir tiesia linija prijunkite tolimiausius taškus (didžiojo piršto galiuką ir kulno iškyšą). Išmatuokite segmento ilgį ir padauginkite iš 1,5. Gautas skaičius nurodys jūsų dydį. Pavyzdžiui, 25 cm gabalo ilgis, padaugintas iš 1,5, reiškia 37,5 dydį.
Be bato parametrų, apsvarstykite ir kojos pilnumą.
Kaip išsirinkti batus, kurie bus patogūs? Nustatykite pėdos pilnumą, matavimo juosta matuodami jos apskritimą palei vidurinę dalį – metatarsą (išsikišusius vidinio ir išorinio pėdos lanko kaulus). Ir tai turėtų būti padaryta viduryje dienos. Faktas yra tas, kad ryte koja bus šiek tiek suspausta, o vakare ji bus patinusi dėl dienos krūvio.
Pagal GOST yra 12 matavimo vienetų, kurių užbaigimo žingsnis yra 4 mm.
Norėdami sužinoti, kokį išsamumą turite, apskaičiuokite jį naudodami matematinę formulę: W = 0,25 V – 0,15 C – A.
Kojos W pilnumas yra lygus pėdos B apimčiai mm, padaugintai iš 0,25, atėmus pėdos C ilgį mm, padauginus iš 0,15, ir atėmus pastovų koeficientą A, kuris vyrams yra 17, o vyrams – 16 moterys.
Atminkite, kad batų dydžiai skirtingose šalyse rašomi skirtingai.
Kaip išsirinkti tinkamo dydžio batus pagal šalį, kurioje esate? Rusijoje ir kaimyninėse šalyse metrinių matavimų sistema naudojama kaip tarptautinis standartas. Pasak jos, pėdos dydis yra pėdos ilgis, suapvalintas iki 0,5 cm, išskyrus patogumo ir judėjimo laisvumo spragas.
Daugelyje Europos šalių (pavyzdžiui, Prancūzijoje) jie laikosi masinės sistemos, pagal kurią bato dydį lemia vidpadžio dydis, lygus pėdos ilgiui, šiek tiek padidėjus, ir jis matuojamas mažais žingsniais (1 yra 2/3 cm).
Colių sistemoje (Anglija, JAV) matavimai atliekami atitinkamai coliais, numeracija eina per 1/3 colio (1 colis yra lygus 2,54 cm).
Ir dar keli patarimai, kaip išsirinkti tinkamo dydžio batus:
- Daugumai žmonių kairės ir dešinės galūnių dydis yra šiek tiek kitoks. Tai yra visiškai normalu, neturėtumėte dėl to jaudintis ar gėdytis. Šiuo atžvilgiu dažnai pasitaiko situacijų, kai batas puikiai sėdi ant vienos kojos, o kita koja patiria diskomfortą. Tokiais atvejais pagrindinis dalykas yra atsakingas požiūris į pasirinkimą ir nereikia tikėtis, kad laikui bėgant nepatogumai savaime išnyks. Norėdami išvengti nepatogumų ir neigiamų pasekmių, pirmiausia pirmiausia sutelkite dėmesį į didesnę pėdą. Išbandę kelis modelius, tikrai rasite tokį, kuriame abi kojos bus patogios.
- Norėdami pasirinkti tinkamą modelį, atkreipkite dėmesį į kulno skaitiklį – jis turi būti tvirtas. Tik tada jūsų koja bus gerai palaikoma ir nepatirsite diskomforto. Minkštasis greitai nusistovės naudojimo metu ir nebesutvarkys kulno, suteikdamas jums daug nepatogumų. Taip pat geriau iš karto patikrinti, kaip gerai kojinė išlaiko savo formą – prispaudus ant jos neturėtų būti įlenkimų. Priešingu atveju batai greitai praras reprezentatyvumą.
- Batai turi būti stabilūs. Tie, kurie nori pasirinkti modelį su aukštakulniais, turi pastumti koją. Tokiu būdu išbandomas stabilumas. Jei tuo pačiu metu kulnas pasislinks atgal, tai eidamas jis greičiausiai pasiduos. Galite įsivaizduoti, kokia klibi ir nepatikima dėl šio bato taps jūsų eisena. Drąsiai atsisakykite tokių modelių.
Įsitikinkite, kad atstumas tarp pado ir kulno yra bent 3 cm. Net ir nedidelis šio atstumo sumažinimas padarys didžiulį skirtumą. Jūs rizikuojate ne tik nestabilumu, bet ir perskirstyti krūvį nuo kulno (kuris yra anatomiškai teisingas) iki padikaulio. Faktas yra tai, kad jis visiškai nėra skirtas tam. Ir būtent dėl to daugelis turi neestetišką kaulą, kurio atsikratyti yra labai sunku.
- Padas turi būti lankstus, kad pėdų raumenys ir raiščiai galėtų visiškai atlikti savo funkcijas. Tuomet kojos nepavargs ir nebus ankstyvo nuovargio jausmo. Lengvą nustatyti pado lankstumą. Norėdami tai padaryti, sulenkite jį ties pirštu. Padas turi sulenkti, bet ne tiek, kad susiformuotų žiedas. Net jei jums patinka batai, neturintys lankstumo, neturėtumėte jų pirkti. Patikėkite, jų dėvėjimas nesuteiks jums visiškai jokio malonumo.
- Batus pirkite teisingai, atsižvelgdami į kojos pilnumą. Venkite griežtų, siaurų modelių, nes jie sutrikdo įprastą kojų aprūpinimą krauju ir netgi gali jų deformuotis, taip pat pakenkti raumenų funkcijai. Niekada nepasitikėkite, kad batai laikui bėgant gerai dėvisi. Prieš tai atsitiks, jūs turėsite kukurūzų ir nuospaudų, kurios neleis dėvėti net savo paties dydžio batų. Yra situacijų, kai bandant modelis tinka dydžiui, bet suspaudžia. Šiuo atveju labai nerekomenduojama imti to paties, tik didesnio dydžio. Geriau atkreipti dėmesį į kitas galimybes, kurios jums tinka tiek ilgio, tiek pilnumo atžvilgiu.
- Nepamirškite patikrinti batų vidinės pusės. Jis turėtų būti minkštas, be jokių šiurkščių siūlių.
6 universalūs patarimai moterims ir vyrams, kaip išsirinkti patogius ir kokybiškus batus
- Visų pirma atkreipkite dėmesį į gamybos medžiagą. Siekdamos mados, merginos dažnai negalvoja, ką dės ant kojų. Nors dėl nekokybiškos medžiagos gali padidėti prakaitavimas, dėl kurio kojos ne tik atrodys negražiai, bet ir nemaloniai kvepės. Be to, tokie batai labai greitai praras savo išvaizdą
Kaip išsirinkti geros kokybės batus? Ieškokite modelių, pagamintų iš natūralių audinių, tokių kaip zomšos ar odos. Odiniai batai laikomi optimaliausiais, nes jie nebijo drėgmės ir kasdienio dėvėjimo, yra pakankamai minkšti ir netrūkinėja nuo menkiausių lenkimų. Bet lako modelius rekomenduojama dėvėti tik patalpose, kitaip po kelių pasivaikščiojimų gatve juos teks išmesti.
- Dydis nėra lengva užduotis. Galite nustebti – kas čia taip sunku, nes visi tikrai žino jų dydį. Tačiau skirtingi gamintojai vadovaujasi skirtingų matmenų tinkleliais ir žymėjimais. Net jei esate tikras dėl savo pėdos dydžio, nepatingėkite išbandyti šiek tiek mažesnių ir didesnių modelių. Nustatykite, kurio dydžio jausitės patogiau. Nepasiduokite veidrodžių įtakai – kai kurios merginos specialiai perka vienu dydžiu mažesnius batus, kad jų pėdos būtų grakštesnės ir smulkesnės. Jokiu būdu nedarykite to, nes tokie batai gali padaryti nepataisomą žalą jūsų kojų sveikatai.
- Kulnų pasirinkimas.Tai turėtų būti ne tik gražūs, bet ir patogūs. Tie, kuriems sunku vaikščioti plonu kulnu (stiletto kulnu), turėtų atsižvelgti į kitus modelius. Platesnis ir stabilesnis kulnas gali lengvai išlaikyti žmogaus svorį ir nepalūš netinkamiausiu momentu. Kai kurie žmonės mano, kad modeliai su plačiais kulnais neatrodo tokie moteriški ir elegantiški, tačiau jie labai klysta. Jei pasirinksite tinkamą savo kojų stilių, tada jie puikiai atrodys ant bet kokio kulno, ir jums tuo pačiu bus labai patogu.
- Visos vaivorykštės spalvos yra spintoje. Bet kuri mergina svajoja apie didžiulį skaičių skirtingų stilių ir spalvų batų savo drabužių spintoje. Bet kaip pasirinkti batus tiems, kurie negali sau leisti tokių išlaidų? Šiuo atveju pakanka pasirinkti vieną ar du pagrindinius savo aprangos modelius.
Smėlio ir juodos spalvos pompos laikomos universaliomis batų spalvomis, tinkančiomis beveik bet kokios spalvos drabužiams. Pirmasis tiks šviesių ir ryškių drabužių mėgėjams, o antrasis – tiems, kurių drabužių spintoje vyrauja tamsūs ir griežti drabužiai. Idealiu atveju, žinoma, geriau turėti abu. Nes šių spalvų batai visada išliks madingi ir aktualūs. Vienintelis dalykas yra ne pirkti lako modelius kasdieniniam dėvėjimui. Jų negalima derinti su kiekvienu drabužiu, todėl geriau pasiimti odinius.
- Kaina yra raktas į sėkmę. Mes patariame laikytis taisyklės, kad geriau turėti vieną porą tinkamos kokybės batų, nei kelis biudžetinius. Nepamirškite, kad į naujos poros kainą įeina ne tik patys batai, bet ir jų kokybė, patogumas, patraukli išvaizda, originalus dizainas, taip pat jūsų pačių sveikata. Todėl geri batai negali būti per pigūs.